Moc vás prosím, nekopírujte. Vše, co je na tomto blogu je má tvorba!!

Červenec 2012

Sachovy naramek

26. července 2012 v 13:17 | Valeree |  DIY
Potrebujete:
 • Prouzek kuze nebo neco podobneho
 • male sachove figurky
 • kladivko
 • male hrebiky
Potstup:
 1. Propichnete hrebiky kuzi na tech mistech, kde chcete mit figurky a nechte je tam.
 2. Hrebik (ale musi byt opravdu maly) probijte i figurkou tak, aby figurka byla az u kuze a nevylezala spicka.
 3. Mate hotovo :D

Dny ve Vídni a moje nové úlovky

24. července 2012 v 15:49 | Valeree |  Deník
Ahoj, dneska jsme byly s mamkou na Mariahilfer straße. Mamka mi však slíbila, že už mi nic nekoupí, protože včera jsme byly v Lugner city - tam jsem si koupila takové...sáčko a dvoje plavky a ještě předtím jsem si koupila zelené páskové boty na klínu. Fotky té ulice a botiček vám sem dám hned, ale to sako musí počkat domů. Nejsem totiž moc zastánce fotek před zrdcadlem a nikoho, kdo by uměl fotit tu nemám.

V pátek plánujeme jít do starého města a někdy v týdnu ještě na 1. bezirk, kde jsou prý různé luxusní obchody ( kde samozdřejmě nic kupovat nebudeme :D ) a různí pouliční komedianti, kouzelníci...

Nemám tady vůbec žádné doplňky ( kromě jedných naušnic )a nosím zcela obyčejné outfity, tak ode mě nečekejte nic úžasného.

Neměla jsem čím zmenšit obrázky, takže jsem je nahrála přes Img24 :) ( je to pitomý, musíte kliknout na to číslo obrázku, až pak se vám zobrazí :) ):

osnd9s5y.jpg 20102m4j.jpg
9ymf719v.jpg 7xz3z58k.jpg

Eiffelovka - přívěšek

22. července 2012 v 15:12 | Valeree |  doplňky
Moje kamarádka Anet si jednou tak prohlížela drobnustky, které máme vystavené v kuchyni. Ona miluje Paříž snad ještě víc, než já, proto ji hned zaujala zmenšenina Eiffelovky. Vzala ji do ruky a přišla na to, že je to přívěsek! Hned jsem se toho chytla a vzpomněla jsem si, že mám vlatsně ještě v pokoji schované proužky kůže. Uvázala jsem tedy Eiffelovku na jeden z nich a hned druhý den už jsem si ji pyšně nesla na krku :D.


K ní se skvěle hodily moje zlaté boty a naušnice, které jsem vám už jednou ukazovala ( také zlaté ).


Vzpomínky na mé cesty a výhledy do budoucna

22. července 2012 v 14:55 | Valeree |  Deník
Itálie a můj strach z okna
Vše začalo cestou do Itálie. Mohly mi být takové 3-4 roky. Z té cesty mám pouze jednu fotku - na posteli v hoteli s mými oblíbenými růžovými botami s kytičkou a pamatuji si pouze to, že jsem se velmi bála střešního okna. Ono vždycky tak strašidelně bouchalo a jednou jsem se vzbudila dřív, než rodiče a dokonce jsem se kvůli němi bála vylézt z postele. A to jsem ty lentilky, co byly přede nou na stolku tak chtěla! :D

Maďarsko
U této cestu vůbec netuším, kolik mi mohlo být. Byli jsme s rodiči v Maďarsku u Balatonu. Pamatuji si jen to, že jsem v plavkách vždy měla špínu a jednou jsme si půjčili takové to šlapátko na vodu. To je vše, ale myslím, že z těchto krásných dní fotky máme.

Chorvatsko a mamka, která "nerozumí"
Potom jsme začali jezdit do Chorvatska a jezdili jsme po celá dlouhá léta pouze do Crkvenice. Když jsme tam byli poprvé a hledali jsme ubytování, narazili jsme na jednu ženu. Taťka domlouval ubytování, ale ona se ptala i na něco mamky. A jak všichni jistě víme Chorvatština je slovanský jazyk, proto jí rozumněla i mamka, ale ta žena se pořád ptala "Razumeš??" mamka pokývala hlavou "Mhm" a ta žena "Nerazume" a takhle to šlo pořád dokola :D.

Makedonie a její kultura
Potom jsme začali jezdit i do Makedonie za rodinou a tím pádem i do Řecka. Je to nedávno. Poprvé jsme byli na svatbě mé sestry. Bylo to úplně něco jiného, než u nás. Sestra měla minimálně troje šaty a všichni plakali, že se vdává. Ženy a muži slavili odděleně. Všichni tančili v kruhu takové ty jejich tance, které umím doteď :). Možná někdy natočím video a naučím vás je :) - pokud by jste chtěli. Také je tam úplně jiný život. Ti lidé jsou chudí, ale jak se zdá, jim to vůbec nevadí! Také jsou moc milí a i kdyby jste je probudili v 1 v noci, aby vám například odtáhli auto, oni to udělají.

Řecko
Z Řecka nějaké skvělé zážitky nemám. Ano, je to krásná země ( jezdíme na Chalkidiky - Pefkohori ), ale my jsme si ji neprohlédli. Byli jsme pokaždé pouze u moře.Rakousko
Do Vídně jezdím poměrně často, protože tam bydlí můj taťka. Právě dnesk se tam i s mamkou chystám. Nejspíš se podíváme i do Schönbrunnu do Zoo. Určitě sem potom dám fotky :). Je také možnost, že se podíváme do Prateru, tak mi držte palce, aby se uskutečnila!

Budouctnost
S mamkou plánujeme, že si našetříme a pojedeme do Říma. Koneckonců...ona Italsky umí :). Já osobně bych se moc ráda podívala do Londýna a do Paříže a snad se mi to někdy splní.

Říkáš, že miluješ déšť, ale když prší, otvíráš deštník

21. července 2012 v 19:46 | Valeree |  Deník
Když si někdo stěžuje na déšť, často prohodím "Ale já mám déšť ráda..." ale proč tedy nevycházím ven, když prší a když už venku jsem, běžím se rychle schovat? Na druhou stranu při dešti se skvěle čte nebo rovnou píše knížka. Také miliuju sledování filmů v bouřce ( mám notebook, takže tomu neublíží ani výpad proudu ).

Jenže teď mě ten déšť pěkně štve! Měla jsem jet za kámoškou a nemůžu nikam. Ještě k tomu jedu v pondělí na týden do Vídně. Snad taky nebude pršet. I když nějaké velké vedro bych tam taky nechtěla, protože bych se v tom bytě asi upekla :D. Ano, "Léto bude horké." řekli kdysi meteorologové. Nevím, jak je u vás, ale tady je zatím skoro celé prázdniny hnusně, že by psa nevyhnal.

Nedá se říct, že bych si léto užívala. Sice jsem pořád někde s kamarádkama a byla jsem se podívat na konkurz do ČSMT, ale stále mi něco chybí. Možná je to právě to slušné počasí. Mimochodem...nevíte o nějaké dobré akci někde na Jižní Moravě? :)

A jak si užíváte léto vy? Jedete někam na dovolenou? :)

Krásná příroda aneb dvě dotky z dovolené

21. července 2012 v 19:18 | Valeree |  galerie-příroda
Na dovolené ( v Řecku ) jsem sice byla už z května na červen, ale ještě mě nenapadlo sem dát některé fotky. Neustále jsem se snažila vyfotit nějakého ptáčka zpěváčka, až se mi to povedlo :). Bohužel však dost nekvalitně. V Řecku byly také překvapivě chočení motýli. Měla jsem na foťáku nastavené supermakro, se kterým se nedá přibližovat a přiblížila jsem fotoaparát docela blízko k motýlovi! Jenom se omlouvám za to uřízlé křídlo.Fashion-rozcestník

20. července 2012 v 19:07 | Valeree

Jak na originální tričko

18. července 2012 v 17:40 | Valeree |  DIY
Tohle už jsem zmiňovala v jednom článku, který jsem mimohocdem smazala, ale teď to popíšu podrobněji a přidám i fotografie. Chcete si oživit tričko? A máte doma nějaká vzorované silonky, které jsou vám buď malé nebo je nenosíte?

Potřebujete:
 • Obyčejné tričko
 • Křídu
 • Nůžky
 • Kus vzorovaných silonek
 • Jehlu a nit
Postup:
 1. Změřte si ze zadu obvod límce ( nebo jak se tomu nadává ) trička. Potom si vyznačte střed a od něho si kolmo naměřte tolik centimetrů, jak chcete mít hluboký "výstřih". Já ho mám poměrně malý, ale vy ho můžete klidně udělat o hodně hlubší!
 2. oba konce "límce" ze zadu spojte rovnými čarami křídou. Vzniklý trojúhelník vystřihněte.
 3. Na silonkách si vyznačte obvod "límce" a udělejte to stejné jako u trička. Jenom možn stříhejte lehce za okraji,aby vám šlo lépe šít. Okraje potom odstřihnete.
 4. Potom už jen všechno sešijte a máte hotovo :).

Vychytávka:
Na místo, kde máte sešité silonky s tričkem našijte krajku. Já jsem to nemohla udělat, protože žádnou nemáme, ale nemyslete si, že jsem se po ní neptala :).

Jak na originální kalhotky :D

17. července 2012 v 23:09 | Valeree |  DIY
K tomuto článku jsem našla inspiraci na weheartit.com. Máte doma nějaké bombarďáky, které vám jsou děsně velké? Super! :) Můžete z nich mít originální spodky.

Potřebujete:
 • Kalhotky, které vám jsou velké
 • Nůžky
 • Popř. několik korálek
 • Křídu
Postup:
 1. Na boky kalhotek si křídou namalujte více vodorovných čas (můžou se zmenšovat, zvětšovat, být na každé straně jiné, nebo být prostě pravidelné)
 2. Tak kde máte čáry kalhotky rozstřihněte.
 3. pruhy,co vám vznikly rozstřihněte (můžete je klidně stříhat na šikmo).
 4. Potom je svažte tak, aby vám byly kalhotky akorát a mašličky zkraťte.
Můj tip: Udělejte si proužky hodně tenké a na každou část navlékněte tak...tři korálky a zajistěte je, aby se nehýbaly.

Obrázek, který mě inspiroval ( a také jsem na nějakém blogu narazila na podobný návod k tričku :) ) :
318217_331801020221390_1224076389_n_large

Jak na galaxy legíny

17. července 2012 v 22:47 | Valeree |  DIY
Potřbujete:
 • Černé, či hodně tmavě modré legíny
 • Savo
 • Barvy na textil
 • Rozprašovač ( hlavně ne voňavky z Rossmanu,prosím :) )
 • Barvy na textil ( já jsem použila temperu rozmíchanou v savu :D ale nedělejte to...jistější jsou barvyna textil...i když,kdybych měla jinačí rozprašovač,možná by to nebylo špatné :) )
 • Nějaké staré sklenice (na rozmíchání barev)
Postup:
 1. Do legín vložte buď nějaký karton,tvrdý papír nebo noviny - aby se vám stejně nezabarvila i druhá strana.
 2. Rozmíchejte si libovolné barvičky a nalijte je do rozprašovače.
 3. Postříkejte s nimi legíny (nemusíte jich tam dávat tolik, když jsem měla tu temperu v savu, nanášela jsem jí hodně a potom mi kalhoty úplně zrudly - ještě,že už je nenosím :D - myslím, že se to tak projeví i na těch barvách )
 4. Po chvíli nastříkejte savo, které buď zesvětlí legíny, nebo zvýrazní barvy (asi :D ), ale pozor, působí až po chvíli.
Moje kalhoty dopadly...zajímavě :D. A to se projeví ještě víc, nebojte se :D. No jo, rozstřikovače alá voňavky Rossman, které jsem dostala k Vánocům, stříkaly do kruhu a ještě k tomu jsem použila červenou barvu, kterou savo ještě zvýraznilo...ale jinak by to mohlo být pěkné :). Někdy o prázdninách to musím zkusit!! :)


Rtěnka- Dermacol long lasting lipstick 07

17. července 2012 v 11:55 | Valeree |  Beauty/make-up
Kdesi na stránkách nějaké drogérie jsem četla popis rtěnky. Bylo tam také psáno, že udržuje rty hydratované a zabraňuje vysoušení. Pff, vždyť to vůbec není pravda! Já, když jsem ji měla na rtech déle, měla jsem úplně suché rty - a to se mi, když na nich nic nemám, nestává. Ale toje asi jediný zápor :).

Když si ji nanesete normálně tak, jak se nanáší rtěnka, je vážně sytě červená. Já si ji však nanáším tak, že si namaluji jen část rtů a potom rtěnku rozetřu. Je to opravdu long lasting lipstick, protože když jsem si ji včera asi o čtvrt na jednu nanesla, vydržela mi až asi do 17:00 a v tu dobu jsem jedla, tudíž je jasné, že se mi smazala. Ale za ty čtyři hodiny jsem samozdřejmě také pila a nesmazala se mi, takže je opravdu voděodolná ( jak ostatně také psali na těch stránkách drogérie ).

Má hezký obal a když ji máte např. v kabelce,tak se tak snadno neotevře. Musíte totiž prvně zmáčknout a ona vyjede z obalu. Podle mě je dobrá a když si jí nenanesete příliš, má i hezký odstín :).

Jde utrácení peněz brát optimisticky?

17. července 2012 v 10:57 | Valeree

Někdo si nakupování spojuje s dobrým pocitem z nových věcí, někdo zase se zbytečnou tučnou útratou. Téma týdne bylo zadáno "Optimismus v dnešní době" a já se ho pokusím držet.

Jde vůbec tučná suma za nějaké zbytečné nic brát optimisticky? V dnešní době je to zlé, ale bude to čím dál horší. Ceny se zvyšují, DPH se zvyšuje...ano i bankovky se více tisknou, ale co z toho máme my, obyčejní lidé? Všichni chceme vypadat dobře, ale za jakou cenu? Za cenu peněžní a dokonce i psychyckou - z toho, co někdo utratí se nejednomu zamotá hlava.
Ale co s tím naděláme? Mám pár nereálných tipů:
1.) Staňme se politiky. Peněz budeme mít dost, ale lidé nás nejspíš nebudou mít rádi, protože by jsme za nějaký čas byli nejspíš stejní jako oni.
2.) Vystudujme kvalitní vysoké školy a najděme si výnosné povolání. Ano, to je taky možnost, ale ne každý na to má. Ať už rozumově nebo opět materiálně.
3.) Choďmě jako otrhanci. To je nejjednodušší možnost. Avšak neznám nikoho, kdo by ji chtěl uskutečnit.

4.) Buďme lupiči. Jo, to je dost blbý tip :D.
Ale vraťme se zpět k tomu optimismu. Když vaše těžce vydělané penízeutratíte za něco, co opravdu chcete a co se vám líbí, nemusíte se cítit špatně. Když to tak vezmeme, k čemu jsou vlastně peníze? Aby se utrácely! Jestli si to nemyslíte,tak snad zastáváte názoru, že je nejlepší si své peníze a cennosti vzít do hrobu? (Nějaké zálohy však vždy musí být, o tom žádná :). ) Také není špatné nakupovat v secondhandu. Jsou tam sice obnošené věci, ale někdy se tam najde nějaký slušný kousek a vy budete mít potom dobrý pocit z toho, že jste za nějakou věc utratila méně peněz než normálně.

Zatím se mějte,ahoj :).

Být originální = nekopírovat? Ne! vlastně skoro naopak

14. července 2012 v 20:54 | Valeree |  ruzne uvahy a tipy
Myslíte si,že když si na sebe navlečete např. cirkusácké oblečení a půjdete tak po ulici (ano,to trochu přeháním :D ), že budete originální? Blbost. I když by to nikdo před vámi ještě neudělal, budete spíše za podivíny. Za to, když si vezmete obyčejné černé tričko a riflové kraťase - k tomu nějaké zajímavé doplňky, budete vypadat dobře! Avšak tohle nosí skoro všichni, že? Ale řekněte mi...kdo je podle vás originální? Každý nosí to, co už někde viděl nebo alespoň něco hodně podobného. Myslím, že se ani nedá vymyslet něco tak převratného, aby se tomu ani nic nepodobalo a někdo to začal nosit. Stejně by se něčím inspiroval. Ledaže by vymyslel dejme tomu úplně nový stříh šatů a nějaké prapodivné vzory. Když by měl návrhář opravdu obrovskou fantasii a tohle učinil, možná by tohle vymyslel. Ale zamysleme se. Opravdu by to chtěl někdo nosit? Vždyť kdyby si to někdo vzal na sebe ostatní nebo alespoň patřičná většina, by se na něj divně dívala.

A jak být tedy originální? Prostě si vemte plno krabic s puzzlemi, z každné vyberte jeden dílek. Všechny dílky do sebe musejí zapadnout a vytvoříte zcela nový obrázek. Když si to převedeme na oblečení - Inspirujte se mnoha styly. Můžete na sebe navléci i kusy z několika stylů, ale musejí k sobě ladit. Tak vytvoříte něco zcela nového, ale přesto to nové není, protože jste se inspirovali něčím jiným. Také je hodně důležité, aby se vám vytvořený skvost líbil. Pokud se vám líbit nebude, budete se v něm cítit špatně a nebude se líbit ani ostatním.

Mě například příjde originální nosit červenou rtěnku, či klobouk atd. Ale ne proto, že to nikdo nenosí, ale proto, že jsem to na někom viděla, zalíbilo se mi to a krásně ozvláštní můj styl. Například tyto dba outfity mi příjdou originální. Jsou vkusné a majitelé je umějí nosit:

4b94c5c2d7534_large
(obrázky z weheartit.com)

Je zítra dnes nebo včera?

14. července 2012 v 13:43 | Valeree |  doplňky
Ahoj, abych vysvětlila ten nadpis: včera asi o půl 1 ráno jsem uveřejnila článek, ve kterém jsem psala, že zítra napíšu...Myslela jsem tím samozdřejmě ještě včerejšek, protože jsem si neuvědomila, kolik už je hodin. Potom jsem se však zpětně podívala a zaradovala jsem se, že vás nezklamu, protože ty nehty jsem si nechtěně smazala :D.

A teď k věci. Nehty sem přidám za chvíli, protože jsem si je ještě nestihla nalakovat. Za to vám tady udělám recenzi na parfém ( v cč. ). Původně jsem vám chtěla zrecenzovat i rtěnku, ale uvědomila jsem si, že jsem ji ještě nikdy neměla delší dobu (koupila jsem ji ve čtvrtek), tudíž nevím, jak dlouho vydrží atd.

Také se pochlubím nově získanými zlatými naušnicemi a náramkem :D. Avšak náramek držel jen na vlásku a když jsem se byla projít a nějak prudčeji zagestikulovala, náramek mi uletěl. Nejhorší je,že přesněji vůbec nevím kdy nebo kde se mi ztratil, takže jsem ho nenašla.

Fotky těch prstýnků

13. července 2012 v 0:20 | we heart it |  doplňky
488056_3892634991160_1405942619_n_large B60216f6cbae11e19ab222000a1e8819_7_large

Nová místnost v mé hlavě

13. července 2012 v 0:19 | Valeree |  doplňky
Ahoj, v tomhto článku bych chtěla zmínit hned několik věcí.

1.) Móda mě víc chytla až v poslední době (divný, že si zakládám blog tak brzy, že? :D ) ale něco se mi v hlavě trošku pomátlo - i když můžu přísahat, že ránu do hlavy jsem nedostala - a tak nějak se mi trošku změnil styl. Také se mi líbí, když se něčím odlišuji. Můžu sice vypadat pěkně, ale co z toho, když budu jako jedna z panenek v hračkářství. Nechci se zase však odlišovat příliš, abych nebyla a exota. Taková zlatá střední cesta.
Avšak je jasné, že si nemůžu kupovat podivně vypadající kusy oblečení, které však přímo řvou "otoč se na mě". Takové věci nemám ráda a ani bych neměla odvahu je nosit. Všechno je to na doplňcích. Poslední dobou se mi začaly opravdu líbit prstýnky. Nejlépe ty na víc prstů. Dříve jsem je však nechtěla nosit, proto žádné nemám, ale to se změní!
Dívala jsem se na we heart it a našla jsem na několika prvních stranách tyto dva, které mě zaujaly svou originalitou (fotky přidám za chvilku, nějak se mi nevešly).

2.) Brzy, až si seženu vše na mé plánovajé outdity, je nafotím. Budou už podzimní, ale chci využít pěkného počasí k pěkným fotkám. Na podzím nebo v zimě se možná už tak nevydaří. Nevlastím sice zrdcadlovku, ale mám poměrně slušný kompakt. Avšak podzim se už neúprosně blíží. Zítra sem nejspíš dám nějaký návod na kreativní nehty ( které jsem si dřív moc nelakovala, ale teď mám podle mého názoru slušnou sbírku laků ) a představím vám mou novou kamarádku - rtěnku. A tahle brož je vážně hezká, jenom si ji vždycky opomenu vzít :


3.)S Anet jsme se včera snažily fotit nějaké outfity, ale jak se tak dívám zpětně na ty fotky, jsou prapodivné - ty fotky. Tudíž je sem dávat nebudu, ale jeden sem přecejen dám. Byly jsme na zahradě, takže jsme se nějak moc neupravovaly, ale ta sukně, co měla Anet na sobě je vražedně nevinná a princeznovská. Schovává si ji na ples. :Tohle jsem já

11. července 2012 v 21:05 | Valeree
Ahoj, jsem Valeree - jediný správce tohoto blogu. Je mi 14 let a chodím na osmileté gymnázium. Za tyhle prázdniny se pokouším poprvé dokončit mou rozepsanou "knihu". Jsem docela závislák. Naštěstí však pouze na knihách a také, vždy, když mám zapnutý notebook, se musím nejméně jednou podívat na facebook. Moc ráda kreslím i maluju a mou terapií na stres je tanec. Podle mého názoru tanec zlepšuje náladu, ať ji máte sebelepší.
Nejsem nějak krásná, ani zrovna hubená, ale důležité je, že jsem svá. Mám svůj styl a ten bych vám chtěla na tomto blogu přiblížit. Nejde ani tolik o to, že by mi nějak hodně záleželo ne vzhledu (ale samozdřejmě mi na něm záleží - jako každé holce), jde spíš o to, že mě baví vymýšlet nové a nové outfity a být něčím odlišná. Na tu odlišnost však nemám tolik peněz a někdy ani odvahy, takže tu někdy budou i obrázky vytvořené ve photoshopu, či ručně namalované.

Mým snem je vydat svoji vlastní knihu. Ne však na vlastní náklady. Také bych chtěla konečně zhubnout, ale kvůli blbým práškům se mi to pořád moc nedaří ( ale pozor, zhubla jsem o tři čísla!! :) ). Dřív jsem chtěla dělat módní návrhářku nebo designerku. Dokonce jsem nedávno našla staré sešity a v něm návrhy docela slušných šatů. Mohlo mi být tak 8. Myslím si však, že by to byl příšlišný risk, proto jsem přešla na právníka.

A konečně se dostáváme k tomuto blogu. Blog bude, jak jste už asi pochopili, hlavně o módě. Budu sem přidávat mé fotky a fotky mé kamarádky Anett (ty tu budou převážně, ale není vyloučeno, že vyfotím i někoho jiného.) Také tu budou fotky mých návrhů - kreslených nebo vytvořených ve photoshopu.