Moc vás prosím, nekopírujte. Vše, co je na tomto blogu je má tvorba!!

Listopad 2012

Den otevřených dveří strávený v chemické laboratoří

10. listopadu 2012 v 14:04 | Valeree |  Deník
Včera byl u nás ve škole den otevřených dveří a my jsme se s kamarády rozhodli, že se přidáme ke starším studentům a budeme předvádět pokusy. Dopadlo to tak, že jsem skončila popálená, poleptaná a špinavá od nějakého sajrajtu, který nešel umýt. Byli jsme tam ale opravdu dobrá parta a byla tam hrozná sranda.

Já jsem prováděla pouze pár pokusů, protože další jsme buď nevymysleli nebo jsme na ně neměli ingredience. První z pokusů byly "blesky ve vodě". Když se na kyselinu sírovou do zkumavy nalil ethanol a nasypal se do toho manganistan draselný, začaly ve zkumavce běhat jakési jiskry. Jednou se nám to však povedlo tak, že nám to celé vybublalo a když jsme to utírali, dostalo se nám to na ruce a nešlo to umýt.

Také jsme zkoušeli nehořlavý kapesník. Jenže nás nenapadlo, že kapesník má být látkový a ne papírový. Tudíž jsme ho namočili v ethanolu a zapálili. Plamen měl časem zhasnout a kapesník zůstat neporušený. Vskutku to byl "nehořlavý" kapesník. Držela jsem ho v kleštích a plameny mi sahaly až na ruku. Nakonec jsem ho hodila do výlevky a pustili jsme na něj vodu.

Jednu chvíli bylo také v laboratoři tolik kouře, že jsme nevěděli, kde je kdo a neviděli na druhou stranu místosti - neboli správná atmosféra chemie :D. Také to tam příšerně smrdělo, ale my jsme si zvykli, takže jsme to po chvilce necítili.

A jak vzniklo mé poleptání? Zkoušela jse spalovat dřevěné uhlí v kyselině dusičné. Reagovalo to tak, že se uvolňovali takové oranžové páry. Když jsem směs vylévala do nebezpečného odpadu, trošku se mi dostalo na prsty. Takže teď mám žluté prsty :D. Ale jinak to bylo super. Tady přidávám pár fotek, které fotila kamarádka.

Můj mizerný pokus o složení písničky

4. listopadu 2012 v 22:10 | Valeree |  Deník
Ahoj, před nedávnem jsem složila písničku a s kámoškou jsme se dohodly, že k ní složíme hudbu a poté ji nahrajeme do pc. Jenže hudbu jsme pořád nějak nenahrály, tak jsem se rozhodla, že vám to zkusím zazpívat. Nemám nějak zvlášť dobrej hlas, tak se nelekejte, ale hlavní, co se nepovedlo je to, že se mi nechtělo čekat, než se kvalitní video nahraje na youtube, tak jsem to uložila v MPEG 4 a fotky, které jsem k tomu přidala mají opravdu mizernou kvalitu. Sem tam se tam také objeví původní videoklip - písničku jsem nahrávala na foťák, který jsem držela jako mikrofon :D. Ale nejhorší je to, že mám asi nějaký divný program na úpravu videoklipů a vznikl mi z toho jakýsi remix. Sem tam to skočí zpátky, nějakou část to občas přeskočí...Mno, co už :D ale slibuji, že se o to pokusím znovu - i s hudbou a video nahraju znovu v AVI kvalitě. Protože mi možná není rozumět (kvalita zvuku také není bůhví jaká) a protože nějaká ta část úplně chybí napíšu vám sem ne moc dlouhý text :) (omluvte, když budu mít něco špatně napsané :) ) - inspirovala jsem se skutečností :). A jak to souvisí s tématem? To, kvůli čemu jsem psala tuhle písničku byla vlastně náhoda.

Cause you realy hurt me
and I can't talk with you.
But I have to be a good actress.
It's a vicious circle.

I thought you are my friend
maybe something more
but I didn't know
that you only play a game
you were good i that
and I belived you
but now I know true.

Yeah I was stupid
I thought that I could have all.
Now I have nothing.
It was be who begane.
I thought that I have luck
but my luck left me.

Yeah I had good mood
I cared about nothing.
Nothing but not at all.
I felt to love with you.
I thought that I have luck
but my luck left me.

I am like a fly for you.
Annoyng, useles.
But I was friendly and silly
you were unfair.

Looking to you
if you are pretending
that you like me
is sad.
How you can look to my eyes
I thought to myselt.
But I forgot
that I was unfair like you.


Bollywood

4. listopadu 2012 v 12:41 | Valeree |  ruzne uvahy a tipy
Když jsem byla malá, děsně jsem žrala tyhle indické filmy. Zkoušela jsem podle nich tancovat atd., ale protože v ČR se takové filmy moc nevyskytují, postupně mě to přešlo. Moje sestřenka, která bydlí daleko odsud podle nich však pořád tančí i když už je jí také 14let. A já říkám - proč ne? Když ji to baví, tak proč jí kazit radost? :)

Viděla jsem spoustu indických filmů, ale většina nebyla česky ( kromě Velké indické svatby ). Naposled jsem viděla film Ra.One - indicky s anglickými titulkami. Bylo to trošku sci-fi ale hlavně komedie. Docela jsem se i nasmála. Byl v něm však i napínavý děj. Kdo ještě nikdy neviděl žádný indický film, tak doporučuju nějaký shlédnout, i když se vám ta hudba nemusí líbit. Upozorňuji však, že některé filmy jsou vyloženě romantické slaďárny.

Nelegální úlet aneb kamarádi s výhodami

4. listopadu 2012 v 12:28 | Valeree |  Deník
Kamarádka si jednoho krásného dne začala psát s klukem a jejich rozhovor skončil tím, že se stali kamarády s výhodami. Jenže jde to vůbec? Být pouze "kamarádi"? Účel tohoto přátelství je zcela jistě užít si bez závazků, ale co když jeden chce víc? Má toho druhého tak rád, že souhlasí i s tím, že spolu budou pouze takovíto kamarádi. To je jeden z důvodů, proč tenhle úlet vlastně existuje ( hlavním důvodem je samozřejmě nevázat se a užít si ). Lidé to také mohou dělat z deprese. Koneckonců, uvolňují se v těle endorfiny a člověk se potom cítí mnohem lépe. Ale je to správné?

V případě mé kamarádky měl její "kamarád" přítelkyni. Někdy z úletu může vzejít láska, ale ta může být i neopětovaná. Kamarádka se trápila, protože její "kamarád" mezi tím vystřídal několikrát přítelkyni, ale ani ho nenapadlo, že by mohl být s ní. A co z toho vyplývá? Kamarádství s výhodami může být fajn, pokud jsou oba nezadaní a pokud jde opravdu jen o "kamarádství".

Všichni určitě chápete, co těmi výhodami myslím. Taky si ale potom můžete získat mezi kluky nálepku lehké holky, takže na to pozor. Tenhle článek byl vlastně nic neříkající a krátký, ale což :D.