Moc vás prosím, nekopírujte. Vše, co je na tomto blogu je má tvorba!!

Den otevřených dveří strávený v chemické laboratoří

10. listopadu 2012 v 14:04 | Valeree |  Deník
Včera byl u nás ve škole den otevřených dveří a my jsme se s kamarády rozhodli, že se přidáme ke starším studentům a budeme předvádět pokusy. Dopadlo to tak, že jsem skončila popálená, poleptaná a špinavá od nějakého sajrajtu, který nešel umýt. Byli jsme tam ale opravdu dobrá parta a byla tam hrozná sranda.

Já jsem prováděla pouze pár pokusů, protože další jsme buď nevymysleli nebo jsme na ně neměli ingredience. První z pokusů byly "blesky ve vodě". Když se na kyselinu sírovou do zkumavy nalil ethanol a nasypal se do toho manganistan draselný, začaly ve zkumavce běhat jakési jiskry. Jednou se nám to však povedlo tak, že nám to celé vybublalo a když jsme to utírali, dostalo se nám to na ruce a nešlo to umýt.

Také jsme zkoušeli nehořlavý kapesník. Jenže nás nenapadlo, že kapesník má být látkový a ne papírový. Tudíž jsme ho namočili v ethanolu a zapálili. Plamen měl časem zhasnout a kapesník zůstat neporušený. Vskutku to byl "nehořlavý" kapesník. Držela jsem ho v kleštích a plameny mi sahaly až na ruku. Nakonec jsem ho hodila do výlevky a pustili jsme na něj vodu.

Jednu chvíli bylo také v laboratoři tolik kouře, že jsme nevěděli, kde je kdo a neviděli na druhou stranu místosti - neboli správná atmosféra chemie :D. Také to tam příšerně smrdělo, ale my jsme si zvykli, takže jsme to po chvilce necítili.

A jak vzniklo mé poleptání? Zkoušela jse spalovat dřevěné uhlí v kyselině dusičné. Reagovalo to tak, že se uvolňovali takové oranžové páry. Když jsem směs vylévala do nebezpečného odpadu, trošku se mi dostalo na prsty. Takže teď mám žluté prsty :D. Ale jinak to bylo super. Tady přidávám pár fotek, které fotila kamarádka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama