Moc vás prosím, nekopírujte. Vše, co je na tomto blogu je má tvorba!!

Jak jeden jediný rozhovor dokáže ovlivnit celé Vánoce

26. prosince 2012 v 19:48 | Valeree |  Deník
Vánoce mají být svátky plné pohody a lásky, proto bychom neměli....BLA bla bla. Ano, je pravda, že Vánoce mají být pěkné, klidné svátky doplněné vůní cukroví, ale co když prostě někomu ublížit musíme, abychom nedopadli špatně my sami? "Musíme se naučit ubližovat, jinak nebudeme schopni spokojeně žít." Něco podobného mi kdysi řekla kamarádka a mně se tehdy úplně rozsvítilo! Je to poměrně sobecká věta, jasně, ale je pravdivá a s tím nenadělám nic ani já ani vy. Jestli se vám to nějak nezdá, pokusím se vám napsat několik příkladů, kdy to tak opravdu je:

  • Klasickým příkladem je "milostný trojúhelník". Někdo se vám líbí, ale vy se líbíte ještě někomu jinému. Potom zkrátka musíte říct, jak to doopravdy je, aby jste se netrápili vy sami. Vlastně...trápil by se i ten druhý, protože kdyby jste nakonec přecejen skončili ve vztahu, nebylo by to o ničem
  • Podobným příkladem je také kamarádský vztah. I když máte svého kamaráda rád a on vás také, někdy vám nějaký jeho vlastnost prostě nesedí. A pokud v něm ta vlastnost převažuje, vám to vadí, ale on si toho není vědom, měli by jste mu to prostě říct. Možná ho to zabolí, ale jestli to řeknete šetrně a nemáte natvrdlého kamaráda, třeba se to zlepší :).
A jak to souvisí s tématem týdne? O Vánocích bychom měli brát ohledy na ostatní, ale dle mého názoru bychom měli být také upřímní. Tudíž by se něco takového mohlo stát i někomu z nás. Napadlo mě to v souvslosti s tím, že jsem se na Štědrý den pohádala s mamkou. Není to přímo to, o čem teď píšu, ale rozhodně to nebylo vůbec příjemné. A jak z toho vyjít co nejlépe? Dejte tomu chvíli čas. Nesnažte se hned omlouvat - tím by jste mohli ztrati svoji hrdost a také nesmíte hned házet všechnu vinu na toho druhého ( ale myslím, že tohle víte i beze mě :D ). A co pak? Až se bude zdát, že už toho daného člověka buď přešel vztek nebo sebelítost nebo cokoliv jiného - negativního, buď s ním opatrně začněte rozhovor na úplně jiné téma nebo si s ním zkuste promluvit. Mně osobně se vždycky osvědčí spíš ta první možnost :D :).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Natas Natas | Web | 26. prosince 2012 v 20:03 | Reagovat

Zajímavá myšlenka, která se mi nelíbila a nelíbí se mi ani po přečtení. Páč, když neříkáš, co si myslíš, ubližuješ také, ale v tomto případě stoprocentně úmyslně. Už jen to,že musíš ublížit, mě jaksi zvedá ze židle. Na lásku je třeba dvou, ať je opětovaná nebo ne. Je li milostný trojúhelník, pak si minimálně jeden něco nalhává a za tu situaci jsou odpovědní všichni tři. Není to však o nutnosti ublížit. Co se týče přátel bylo by mnohem logičtější, kdyby si mezi přáteli měla lidi, kteří jsou podobní tobě. Někdy se cesty lidí rozchází, z různých důvodů, v dobrém či ve zlém, ale ne vždy je v tom nutné zlo ublížit. Jinak mě mrzí, že ses pohádala s mámou, ale kdo ne. To přejde, ať už jste se pohádaly pro cokoliv.

2 zuzanneombrette zuzanneombrette | Web | 26. prosince 2012 v 20:06 | Reagovat

Máš mooc krásný design :))

http://zuzanneombrette.blog.cz/
Prosím zanech komentář :´´´´)

3 valeree valeree | Web | 26. prosince 2012 v 20:28 | Reagovat

[1]: Beru tvůj názor, ale vycházela jsem z vlastních zkušeností a úmyslně fakt neubližuju. Omlouvám se, ale ta věta mě tak trošku rozesmála :). Jinak...u milostného trojúhelníku si myslím většinou nikdo nic nenalhává a o tom přátelství....lidé se mění, ne? :) Ale co, máme hold jen jinej názor :).

[2]: Díky :) ale nedělala jsem ho já :) ( odkaz na autorku v menu :) )

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama