Moc vás prosím, nekopírujte. Vše, co je na tomto blogu je má tvorba!!

Únor 2013

Fanfiction (Hunger Games) - Vzpomínky

15. února 2013 v 14:38 | Valeree |  fanfiction
Opět jsem měla docela pauzu. Já vím, že jsem hrozná, ale tentokrát mám pádný důvod. Posledních několik pár dní jsem věnovala přírodě, výrobě luku, kámoškám a taky jsem dost pomáhala mamce s vyřizováním.
Pokusím se napsat moji první povídku žánru fanfiction. Snad se bude líbit :) (mně nepřipadá tolik dobrá, jako by být měla.
Fanfiction psát zatím neumím, protože se musím držet už stanoveného příběhu. Ale chci to zkusit :) ).
(Zdroj obrázku: http://vixx09.deviantart.com/art/Fantasy-Banner-269569883 )
 
Katniss byla konečně doma! Nemohla tomu uvěřit, byla doma! Užasle se rozhlížela kolem sebe a vstřebávala krásu toho místa. Tedy...nebylo to tu nějak skvostné, ale přecejen se tu narodila. Vůbec necítila vyčerpání po hrách, chtěla pořád jen být s Prim, jejich matkou a také Hurikánem.

Odpoledne vyrazila za Hurikánem, se kterým šli do lesa. Ne však lovit jako obvykle. Jen tak se odreagovat. Procházeli hlouběji a hlouběji, ale nebáli se. Katniss věděla, že Hurikán ji před divou zvěří ochrání. Předpokládala však, že by si také vystačila sama se svými šípy. Vyšplhali spolu na strom, ze kterého Katniss lovila po smrti otce. Posadili se na proti sobě a povídali si.
"Jsi skvělá, Katniss, jsem rád, že jsi zase doma!" Řekl tiše Hurikán. Nic víc a nic míň k jejímu návratu. Uvnitř sebe byl štěstí a vzteky bez sebe. Štěstím samozřejmě proto, že je děvče, které se mu už dlouho líbí, opět s ním. Vzteky, protože to vypá, že je zamilovaná do toho pekaře Peety. Neuměl a nechtěl však dávat na jevo příliš emocí. Proto větu chtěl rychle zamluvit a odvést téma jinam. Nevěděl však, co říct. Byl v rozpacích. Katniss se usmála a zahleděla se mu do očí.
" Taky jsem ráda, že jsem zase s tebou." Něco takového Hurikán plánoval říct, avšak nenašel na to v sobě dost odvahy. Úsměv se rozšířil ještě víc, když si všimla jeho údivu a úlevy.

Hurikán odvrátil pohled a nedokázal kontrolovat radostný výraz. Byl rád, že k němu dívka snů také něco cítí. Potom si však uvědomil, že to mohl být pouze projev kamarádství. Chtěl to nějak zjistit. Jenže jak? Přemýšlel. Nápadů měl dost, ale na žádný z nich neměl dost odvahy. Nakonec se pro jeden rozhodl a odhodlal se k němu. Natáhl ruku ke Katniss a něžně jí dal pramínek, který jí neustále padal do očí, za ucho. Napjatě očekával její reakci. Dívka mu ruku stiskla a gestem ho přiměla, aby si sedl vedle ní. Bez váhání se zvedl a přelezl na větev, na které seděla. Nesměle jí dal ruku kolem pasu. Ona se k němu přisunula ještě blíž. Tak blízko, jak jen to šlo. Opět se mu hluboce zadívala do očí a tváří se stále blížila k jeho. Poté oči zavřela a Hurikán ucítil její dech. Následně na to také její rty na těch jeho. Byly krásně teplé, měké a hladké. Dokonale přizpůsobovaly svůj tvar těm jeho.

Hurikán jí polibek oplatil. Snažil se být opatrný a něžný, protože mu připadalo, že je to jen sen a Katniss se může každou chvíli vytratit. Ona to však vzala do svých rukou. Prsty mu zajela do vlasů a rty se přesunula na krk. Stále ale myslela na Peetu a porovnávala s ním Hurikána. Najednou v sobě měla hrozný guláš. Když chtěla rozepnout první knoflíček Hurikánovy košile, vzpoměla si, jak s Peetou v těsné blízkosti ležela ve spacáku. Tělo na tělo. Nahrnuly se jí slzy do očí. Rychle je zahnala, políbila Hurikána ještě jednou na krk, seskočila ze stromy a utíkala domů.

Slzy jí tekly proudem. Ne z nešťastné lásky, ale proto, že neví, co nebo koho vlastně chce. Nemůže rozeznat své emoce. Oproti tomuto bylo snad snažší vypořádat se se záludnostmi v aréně.

 
 
 
 
 

Přehled asi nejlepších fantasy filmů pro rok 2013-část 2.

3. února 2013 v 7:00 | Valeree |  recenze-filmy
Název: Percy Jackson-Moře nestvůr
Premiéra v ČR: 20.8.2013

Jo, hodně jsem přeskočila v čase (z února na srpen), ale v časovém rozmezí mezi tím mě žádný známý fantasy film nezaujal. Proto tedy píšu až o Percy Jacksonovi.

Asi nemusím nějak podrobně vysvětlovat děj. Film navazuje na první díl (Zloděj blesku) a drží se také stejnojmenné knihy. Stručně řečeno: Přátelé se vydají k Moři nestvůr, aby získali zlaté rouno.

Názor: Na Percyho Jacksona se dneska dívala má osmiletá sestřenice a děsně ji to bavilo. Co tím chci říct? Zloděj blesku byl spíše pro mladší a nenáročné diváky. Pamatuju si však, že když byl 1. díl Percyho ještě poměrně čerstvou záležitostí, také jsem ho hltala. Myslím, že na druhý díl se určitě podívám, ale do kina na něj nejspíš nebudu. Připadá mi, že už je moc filmů a knížek tohoto typu. Ne že by mě nebavily, ale už nejsou tak dobré. Dnes v každé druhé fantasce vidíte, jak se lidem z dnešního světa děje něco nadpřirozeného a že ještě dnes žijí příšery. Ano, je to dobrý nápad, ale už ohraný :).

Trailer:

Já a svět z pohledu plyšového medvídka

2. února 2013 v 21:52 | Valeree |  Povídky
Většina článků na toto téma popisuje svého plyšáka. Přemýšleli jste však někdy, jak by přemýšlel medvídek? Jak uvažuje o světě? A o vás? Jak už asi název napovídá, já se to pokusím popsat. Ne, opravdu nemám teleptatickou schopnosti, který funguje i na plyšová zvířátka :D. Je to jen má představa medvídkovi fantazie:

K mé kamarádce jsem přicestoval až z Francie. Jó, to je krásná země. A ta věž, jak jí lidé říkají Eiffelovka, ta panečku...ne, počkat, tu jsem neviděl. Znám ji jen z vyprávění lidí, kteří se pohybovali kolem mě. Ti francouzi se o mě však starali tuze špatně. Strčili mě do krabice, ve které bylo sice okýnko, ale tím jsem viděl jen další a další krabice. Přenesli mě a má dvojčata do takového toho přístroje s kolami, ve kterém lidé jezdí do práce, akorát byl větší. Zažil jsem nepohodlnou a dlouhou cestu - narozdíl od bratrů, kteří si pěkně cestovali vzduchem. Ale stálo to za to. Získal jsem kamarádku, která mě vždy po ránu posadí na přehoz postele, abych jí ji zdobil. Panečku, to je život! Lenoším si celý den na posteli a sleduji Valeree.

Myslím, že Valeree znám moc dobře. Můžu o ní říct, i když nerad, že je líná. Když příjde ze školy, převleče se až po jídle a učebnice si chystá ráno. Také ji moc často nevídám ponořenou do učení. Vyrovnává to však fakt, že když se pro něco nadchne, získá takové odhodlání jako málokdo jiný. Ráda tráví čas vedle mě a hltá slova v knížkách. Často tu také slýchávám takové podivné "klink", u kterého se Valeree občas usměje a začne ťukat do klávesnice počítače. Myslím, že je to zvuk zprávy. Poslední dobou jsem ho však přestal slýchat a kamarádka mi příjde veselejší. Často za ní také chodí kamarádky. To mě pak odhodí na sedačku. Mně to však ani krapet nevadí. Mám rád ty chvíle, kdy můžu poslouchat, o čem si povídají a jaké blbosti provádějí.

Panečku, já si užívám. Někdy, když je Valeree dlouho pryč, je mi ale smutno. Zvlášť, když odjede daleko k moři. To tu jsem sám s dědem, který však sídlí na opačném konci domu. To jsou mé slabé chvíle. Chvíle, kdy začínám přemýšlet, jaké by to bylo být člověkem. Být volný. Někdy bych moc rád viděl takové ty žluté tečky na nebi. Někdy také přemýšlím, kolik mám dvojčat nebo s kým vlastně Valeree tráví čas mimo domov. Když mám opravdu špatnou náladu, říkám si, jestli mě má vůbec ráda. Vlastně mě jen posadí ve dne na postel a v noci na sedačku. Nic víc. Vím však, že se mě jednou dokonce pokoušela kreslit. Také to, že beze mě by nejspíš pokoji chyběla nějaká hezký plyšová ozdoba. A třeba...třeba si i myslí, že jsem roztomilý. Tohle mé chmury zahání.

Přehled asi nejlepších fantasy filmů pro rok 2013-část 1.

2. února 2013 v 18:00 | Valeree |  recenze-filmy
V každé části se budu věnovat jednomu filmu, který mě zaujal z výběru fantasy filmů, které mají vyjít. Filmy budu vybírat podle data premiéry.

Název: Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic
Premiéra v ČR: 28.2.2013
Ubohý Jeníček a Mařenka, kteří se taktak ubránili čarodějnici, jsou pryč. Namísto nich jsou tu sebevědomí lidé, které baví zabíjet. Zažitek v dětství ještě posílil jejich vztah a teď se dlouhodobě mstí všem čarodějnicím. Ve filmu se uktají s velice mocnou čarodějnicí, kterou nebude lehké zabít a pokusí se zachránit svět.

názor a trailer v cč ↓

Gangnam style-nejlepší covery

2. února 2013 v 17:46 | Valeree |  ruzne uvahy a tipy
Kámoška přišla k nám a začala pouštět písničky. A u jedné jsem si uvědomila, že se něčemu strašně podobá. Ptala jsem se, co to je a kámoška mi řekla, že cover na gangnam style. Když odešla, našla jsem ho na youtube a maximálně se mi zalíbil. Dneska jsem našla i další dobrý cover (oba jsou úplně jiné, osobité). ŘÍkala jsem si, že je sem prostě musím dát:

Ta holka má vážně talent! Jen tak si vezme kytaru, začne zpívat do kamery, ale ono to má styl! A skvělý rytmus! Pokud jste náchylní na chytlavé písničky, radši si ji nepouštějte :).
Další v cč ↓

Lék na zbytečné a tíživé myšlenky

2. února 2013 v 7:00 | Valeree |  ruzne uvahy a tipy
Ne, nebojte, nechystám se propagovat nějaké "zázračné" přípravky, ze kterých se vám akorát tak zázračně udělá špatně. Chci vám poradit, jak zahnat dlouhodobé zbytečnosti. Depresi vám ale zahnat nepomohu.
Kdo neví, co tím myslím (jsem si vědoma toho, že jednoduše neumím vysvětlovat), snad to pochopí na jednoduchém příkladu. Dříve jsem byla jiná. Vlastně ještě asi před týdnem. Měla jsem své koníčky, ale nijak zvlášť jsem se jim nevěnovala. Byla jsem zaslepená přemýšlením o někom, kdo si to vůbec nezasloužil. Nic jiného jsem prakticky nedělala. Dobře však vím, že jsem nebavila ani sama sebe ani nikoho jiného. Dá se říct, že můj život byl v celku prázdný a naplnil se jen tehdy, když dotyčný udělal něco pozitivního souvisejícího se mnou.

Více v cč ↓

SOČ (středoškolská odborná práce)

1. února 2013 v 21:57 | Valeree |  ruzne uvahy a tipy
Včera jsem byla na semináři (pořádaném naším gymnáziem), který pojednával o soutěži SOČ. Pokud jsem to správně pochopila, je to jakási soutěž středoškolských dlouhodobých prací. Dá se v ní dostat až tak daleko, že můžete obhajovat naši republiku. Ale pokusím se to vysvětlit ještě podrobněji:

Aby jste se mohli prihlásit do SOČ, je asi jasné, že musíte být na střední škole. Já tam sice ještě nejsem, ale moje práce bude trvat minimálně půl roku.
Vyberete si obor a téma své práce (nejvíce podporované jsou přírodní vědy).
Začnete se tomuto tématu věnovat. Je to poměrně finančně náročná prácě, protože pokud se chcete věnovat například chemii, musíte si zakoupit náčiní. Proto je dobré sehnat si školitele, který vám s prací pomůže a také, pokud je to někdo například z univerzity, zajistí vám pracoviště.
A to nejhorší nakonec-všechno sepsat. Práce, kterou odevzdáváte musí obsahovat podrobný postup vaší práce, cíle atd. A můžu říct, že pokud si myslíte, že 10 stran je přespříliš...není! Studentka naší školy měla práci například na víc než 40 stran.
Domácí práci už máte za sebou. Teď příjde obhajoba své práce před porotou. Z každého okresu je vybrán pouze jeden student, který postupuje do krajského kola.

Seminář mě natolik nadchl, že jsem se hned doma pustila do zjišťování informací o různých oborech. Nakonec jsem se rozhodla věnovat biochemii. Samozřejmě vám nemohu vyzradit přesně téma. Ani nevím, jestli bude projekt proveditelný, ale myslím, že spíše ano. Zaslala jsem e-mail našemu učiteli chemie, tak uvidím. Pokud by však nakonec provést nešel, určitě bych zůstala u oboru biochemie a téma pozměnila jen o menší část.

Pokud chcete zklízet úspěchy za skvělé práce, které bez problému vypracujete, musí vás to především bavit! Jinak to nemá cenu. Nával nadšení a odhodlání postupně vyprchá a nic z toho nebude. Možná jen pošlapaná představa. Proto si určitě vyberte to, co vás baví a ne to, co si myslíte, že by bylo nejúspěšnější-nejspíš by jste se na to stejně vykašlali.

Na závěr bych vám chtěla napsat několik odkazů, které vám značně rozšíří to, o čem jsem psala. První z nich je jcmm.cz.
Najděte si část pro středoškoláky a uvidítě tam "Podpora SOČ". Jcmm nabízí různé školitele, kteří mají vymyšlené téma. Vy ho buď příjmete a máte školitele..no a nebo ne. Já mám téma vlastní, tudíž bude obtížnější ho shánět. Myslím, že jestli mi učitel téma schválí, pokusím se napsat na Masarykovu univerzitu v Brně. Na těchto stránkácj jsou i informace o takovém...klubu pro nadané. Určitě se tam podívejte! :)
Druhou adresou jsou stránky samotné SOČ. Jsou překvapivě na adrese soc.cz. Je na nich i seznam předchozích vítězných prací, tudíž se můžete inspirovat.